👁️  1615

На 05.11.2022 во 09.40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај с.Врбјани, патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Б.К.(42) од Кичево, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.К.(42) од Кичево, а Б.К. и уште двајца малолетни сопатници се здобиле со телесни повреди, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.