👁️  5

Неколку јајца, чоколадо, брашно и уште неколку состојки ќе бидат доволни за овие одлични брауни.

Многу луѓе мислат дека е потребно одредено посебно знаење и вештина за да се направи овој десерт, но буквално секој може да го испече за еден миг.

Потребно:

200 гр полуслатка чоколада
125 гр путер
200 гр бел шеќер
100 гр жолт шеќер
3 јајца
една лажичка сол
лажичка екстракт од ванила
120 гр брашно
50 гр какао во прав

Подготовка: