👁️  12

Со јогурт, ова е идеален појадок

СОСТОЈКИ:

350 гр мелено месо
2-3 големи главици кромид
1 лажица суви зачини или само сол
мелен бибер
масло за пржење
500 гр тенки кори

За прелив:

200 мл кисела вода
200 мл јогурт
50 мл масло
4 јајца
малку прашок за пециво

Подготовка: