👁️  12

Францускиот првак ПСЖ објави дека се продолжени договорите со голманската двојка и за следната натпреварувачка сезона.

Шпанскиот стратег Раул Гонзалес и раководството се задоволни од учинокот на Јаник Грин и Андреас Паличка, па клубот им понуди нови договори.

Данскиот и шведскиот голман ќе останат во француската престолнина со новиот договор најмалку до 2025 година.