👁️  61

Излезе првата снимка од Виктор Осимен по вчерашниот скандал кој го направи Наполи на социјалните мрежи, се гледа дека напаѓачот е погоден од тоа што се случи.

Фудбалерите на Наполи се собираат во тимскиот хотел пред вечерашниот меч против Удинезе.

Пристигна и Осимен, видно лут, се поздрави со тимскиот менаџер Џузепе Санторо, но не и со соиграчите Деме и Зиелински.

Осимен е во составот за вечерашниот меч и се очекува да биде стартер.

Victor Osimhen has arrived at Napoli’s team hotel ahead of their match against Udinese tonight.

He was seen greeting team manager Giuseppe Santoro, but walked past teammates Demme and Zielinski .

Nigerian striker is included in squad for tonight’s game.pic.twitter.com/eVcoaPAfd8

— Chris Wheatley (@ChrisWheatley) September 27, 2023