👁️  33

И официјално, Антонио Рудигер, досегашниот член на Челзи, дефанзивецот на репрезнетацијата на Германија и еден од најдобрите стопери во светот, е член на Реал Мадрид. Како што и долкува на еден таков трансферм новото име меѓу “кралевите“ го претстави првиот човек на клубот Флорентино Перез.

И двајцата не го криеја своето задоволство што во следните сезони Германецот ќе биде еден од клучните играчи во одбраната на најдобриот клуб во светот.

May be an image of 2 people and indoor

ПСЖ се сврте кон тренерот кој освои титула со…

Првото засилување на Милан е фудбалер на Корк сити

May be an image of 2 people, people standing, suit and indoor
May be an image of 2 people, people standing, indoor and text that says 'ท adidas Emrates FLYETER'
May be an image of 2 people, people playing football and people standing