👁️  1041

Малата Магдалена која загина во саботата на пешачки премин е погребана денеска на гробиштата Свети Спас во Велес.

Додека погребот траеше, се случила уште една сообраќајна несреќа, кога возач на комби со струмички регистрации удри во жена, која присуствуваше на погребот и побегна, пренесе ТВ 24.

Полицијата сепак успеала брзо да го фати.