👁️  1979

Синоќа се случил напад врз млад Албанец во Куманово, а сега се појави и снимка од инцидентот на социјалните мрежи.

На видеото може да се забележи како среде ноќ излегуваат голем број маскирани лица од автомобил и почнува бркотницата.

Засега нема повеќе детали за инцидентот и се очекува реакција и соопштение од МВР.

Видео погледнете –ТУКА.