👁️  908

Бојан Миовски игра во топ форма во Шкотска, запиша нови два гола, Абердин го победи  Ливингстон со 5-0 во натпревар од 5. коло.

Миовски погоди за  1-0 од пенал вово 41. минута, а потоа се запиша во листата на стрелците и за 4-0 во 63. минута.

Македонскиот репрезентативец е веќе хит кај навивачите на Абердин, сега поддршка од фановите со македонско знаме на трибините: