👁️  747

За многумина, најзгодната спортска новинарка на светот, Италијанката Дилета Леота доживеа мала несреќа која ги насмеа сите, при гостување во програма во живо.

Италијанката има 8,3 милиони следбеници на Инстаграм кои редовно ги радува со своите фотографии и видеа, а сега тоа го направи непланирано.

Имено во жива емисија, еден нејзин колега „намести“ Дилетa да биде полеана со некаква течност. Кога атрактивната Дилета се обиде да се одмазди, едноставно падна на сцената.

Едноставно и се лизнаа стапалата, што не е ни чудо со оглед на тоа што носеше штикли и брзо се најде на подот – падна на сцената. Сите во студиото, вклучително и самата водителка, почнаа да се смеат. Видеото, секако, се прошири на социјалните мрежи и стана вистински хит.