👁️  12

Исечкајте го зеленчукот, зачинете и пакувајте го во тегли…

СОСТОЈКИ:

поголема главица зелка

1 кг пиперки
500 гр моркови
500 гр краставици
500 гр. зелени домати
2 глави кромид
мала главица лук
1 л алкохолен оцет 9%
100 гр сол
100 шеќер
кесичка конзерванс
кесичка винобран
зрна бибер
Ловоров лист