👁️  1769

Голема полициска акција е во тек вечерва во Чаир, дознава 24 Инфо.

– Според наши ивори, припадници на специјалните единици на МВР се на терен и апсат осомничени за трговија со дрога, објави порталот.

Акцијата се спроведува на локации на улицата Џон Кенеди. Засега нема официјална потврда за акцијата од МВР.