👁️  1608

Времето утре претпладне ќе биде со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје претпладне со услови за појава на магла, преку денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец.

Во среда времето ќе биде претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во четврток времето ќе биде претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец.

Во петок времето ќе биде претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот променливо облачно, а кон крајот на денот ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Според долготрајната месечна прогноза на „accuweather“ речиси вистинската есен да тропнува на нашата врата.

Високите температури минатата недела беа последни за оваа година, а од викендот следуваше и дожд.

Кон крајот на месецот, поточно за 28 ноември се најавуваат и првите врнежи од снег, деталната прогноза погледнете ја во продолжение: