👁️  26

Младенче лав е пронајдено утрово во Суботица на патот Чантавир, потврдија за Танјуг во СВР Суботица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Полицијата работи на утврдување на сите околности на овој настан, односно како лавот стигнал до Суботица.

Лавот е однесен во зоолошката градина во Палиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)