👁️  3407

Жена од Велес пријавила во полиција дека нејзиното поранешно момче ја нападнало, соопшти МВР.

„На 05.09.2022 во Полициското одделение Петровец, 35-годишна жена од Велес пријавила дека околу 03.00 часот во соба од хотел во с.Петровец, скопско, била физички нападната од нејзиното поранешно момче Б.П.(30)“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.