👁️  5

Италијанскиот фудбалер Марио Балотели пронајде нов клуб и ќе игра во веќе позната средина во Турција..

Балотели се договори со тимот на Адана, тим од со кого потпиша договор на една година со можност истиот да биде продолжен на уште една година.

За него ова ќе биде втор престој во оваа средина, по сезоната 2021/22 кога настапи на 35 меча и даде 19 гола со уште седум асистенции.