👁️  5

Таблоидот „Сан“ тврди дека премиерлигашот размислува да му понуди на Де Хеа да се врати на „Олд Трафорд“, со што би бил замена за отсутниот Онана и повторно би бил во конкуренција за прв голман на „црвените ѓаволи“.

Де Хеа е без ангажман откако летоска се збогуваше со Манчестер Јунајтед, а во тимот покрај Онана сега Алтин Бајиндир и Том Хитон.

Навивачите и соиграчите на Де Хеа не беа задоволни од начинот на кој клубот се однесуваше со долгогодишниот голман и фактот што ја повлече веќе прифатената понуда во последен момент.