👁️  5

По голманот Бајиндир и Регуиљон, нов член на Манчестер Јунајтед е Мароканецот Амрабат.

Софиан Амрабат е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Доаѓа на „Олд Трафорд“ на позајмица од една сезона од Фиорентина, со право на откуп следното лето. Овој фудбалер за врска, кој блесна на Светското првенство, треба да биде замена за Фред, кој ова лето замина во Галатасарај.