👁️  1013

На 19.09.2022 во 21:00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, малолетник од Скопје пријавил дека околу 19:00 часот неговиот татко Т.М.(49) физички го нападнал и го избркал од дома.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.