👁️  1363

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од с.Долно Оризари-битолско пријавила дека на 29.10.2022 околу 22:00 часот во Битола нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од четворица малолетници.

Се работи на расчистување на случајот.