👁️  26

Европскиот вицешампион Барселона го декласира првакот на Европа, Магдебург  и славеше убедлива победа во второто коло од Лигата на шампионите, со резултат 32-20 (14-8).

Ова беше прво соочување на двете екипи од финалето на двете екипи во јуни годинава во Келн.

Унгарски Веспрем ја оправда фаворитската улога против  Монпелје славејќи на домашен терен со резултат 33-31. Иако Французите водеа во првиот дел, тимот на Момир Илиќ одигра моќно второ полувреме и стигна до бодовите.