👁️  5031

Доцна синоќа во 23,50 часот во Полициска станица Битола 27- годишна жена од Битола пријавила дека околу 21.00 часот во Битола по меѓусебно недоразбирање била физички нападната од Б.М.(со кого по нејзино кажување била во љубовна врска), неговата сопруга и неговиот син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.