👁️  6060

Крвав инцидент во Прилеп: Еден повреден, повеќе уНа 13.11.2022 на Градскиот базен во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.А.(26), В.А.(20), И.Џ.(23) и С.Џ.(29), сите од Прилеп, затоа што во 22.52 часот го нарушиле јавниот ред и мир со учество во физичка пресметка во која биле употребени разни предмети и во која со тешки телесни повреди се здобил М.Џ.(40) од Прилеп, констатирани во болницата во Прилеп.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.спсени.