👁️  47

Капитенот на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, можно е да направи изненадувачки трансфер и да се пресели во Саудиска Арабија.

Тој во редовите на Црвените ѓаволи пристигна во 2020 од Спортинг Лисабон за фиксна сума од 55 милиони евра и дополнителни 25 милиони евра во бонуси, но и дополнителни 10% за Португалците од неговиот следен трансфер.

На негова адреса пристигната е понуда од Инвестицискиот фонд на Саудиска Арабија, кој е сопственик на најголемите четири клуба во оваа земја.