👁️  12

Топлото време ќе се задржи и во следните денови. Во петок во попладневните часови ќе има локална појава на краткотрајна нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

За време на викендот ќе преовладува сончево со повремена умерена облачност и услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи претежно на југоистокот, соопшти УХМР.

Минималната утринска температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а макаималната денвна ќе достигне до 34 степени.