👁️  61

Јувентус очигледно веќе размислува за замена за Пол Погба по допинг скандалот околу францускиот играч за врска . „Бјанконерите“ сакаа да го привлечат Томас Партеј од Арсенал , пренесува „Ла Република“.

Според изворот на изданието, „Старата дама“ го обновила интересот за 30-годишниот Ганец по она што се случи со Погба. 30-годишниот светски шампион со Франција беше позитивен на допинг тест и се соочува со долга дисквалификација.

Партеј игра за Арсенал од 2020 година. Сезонава има 4 настапи за Топџиите во сите натпреварувања.

Неговиот договор со лондончани е до 2025 година. Порталот Трансфермаркт го проценува на 35 милиони евра.