👁️  2028

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и обезбеди осминафинале на Светското првенство (СП) во Катар, а на трибините повторно имаше провокации кон српските навивачи, и тоа овој пат од една девојка.

Една девојка „леташе орли“, па поради тоа реагираше обезбедувањето и ја исфрли надвор од трибините.

Ддевојката што ја гледате на видеото не отстапува и повторно ги провоцира Србите на излез, погледнетего видеото: