👁️  12

Холандскиот тренер Ерик Тен Хаг се наоѓа под притисок од јавноста по лошите резултати со Манчестер јунајтед.

„Црвените ѓаволи“ синоќа беа поразени од Галатасарај на „Олд Трафорд“ со 2-3 по што навивачите побараат отказ за Тен Хаг.

Англиските медуми пишуваат дека во просториите на клубот денеска бил одржан состанок и била донесена конечна одлука за иднината на Холанѓанецот.

Иако навивачите бараат отказ, сепак такво нешто нема да добие Тен Хаг. Управата на клубот сè уште има доверба во него и ќе му даде време да направи пресврт на ситуацијата.