👁️  5

Џанлука Скамака кој беше пред трансфер во Рома, на крајот ќе заврши во Интер откако нероазурите беа поконкретни во преговорите со Вест Хем изминатите денови.

Вест Хем ја одби првата понуда од Интер која беше 20 милиони евра, но нероазурите подготвуваат нова во висина од 25 милиони евра која би требало да биде доволна.

Претходно, Интер ги договори личните услови со Скамака кој прифати да игра за гигантот од Милано.

Рома ја загуби трката по Сакамка, нивна следна цел ќе биде Алваро Мората.