👁️  89

По победата на Манчестер Сити од 2-0 над Нотингем Форест, Пеп Гвардиола најмногу зборуваше за црвениот картон што Родри го доби на стартот од вториот дел.

Шпанскиот стратег упати критики до еден од неговите најважни играчи, кој го фати Гибс Вајт за врат и поради тоа автоматски беше исклучен.