👁️  1468

Утринава се случи голема несреќа. Кампион со струмички регистарски таблички полн со патлиџани излета од пат пред кумановската патарина.

Како што може да се забележи и на фотографијата, камионот е превртен, а исто така и браници немало на патот каде што дошло до несреќата. Засега нема информации што се случило со возачот, односно во каква здравствена состојба е.

Повеќе информации чекаме од МВР во текот на денешниот ден.