👁️  26

Женската фудбалска репрезентација на Шпанија по исцрпувачкиот Мундијал на кој станаа шампиони, замина на заслужен одмор, а нивните фотографии на јахтата брзо се проширија на интернетот.

Шпанската женска фудбалска репрезентација го освои овогодинешното Светско првенство во женски фудбал, кое заврши пред неколку дена.

По напорните натпревари кои ги одиграа и финалниот натпревар во кој ги победија Англичанките, убавите фудбалерки се одморија на луксузна јахта каде биле снимени од папараците.

Откако се вратиле дома, девојките заминале на Ибица каде уживале на луксузната јахта, додека некои од нив скокале од бродот и пловеле на Суп даски.