👁️  1874

Невреме проследено со интензивен дожд, електрични празнења и град попладнево ја зафати Скопската Котлина.

На многу места во градот се откорнати дрвја и покриви, а многу од улиците се поплавени.

Исто така, дождот го поплави и новиот трговски центар во Скопје, Ист Гејт Мол.