👁️  12

На следното Ел Класико кое е на програмата на 29. октомври, фудбалерите на Барселона ќе имаат поразлично лого на дресовите.

Логото на рок легендите, Ролинг Стоунс ќе се најде на дресовите на Барселона на дуелот со Реал Мадрид.

Тоа е дел од договорот со спонзорот Спотифај.

Мечот е закажан на 29. октомври, неколку дена по излегувањето на новиот албум на Ролинг Стоунс.

Откако потпишаа договор со Спотифај, повремено играчите на Барселона носат дресови со познати музичари, претходно го носеа логото на Дрејк и на Розалија.

Barcelona x Rolling Stones

After collaborations with Drake and Rosalía, the next rumoured collab is with the Rolling Stones.

They are set to feature on the shirt during the el Clásico match at the end of October. pic.twitter.com/EtHWvERjJ1

— Classic Football Shirts (@classicshirts) September 13, 2023