👁️  54

Денеска во својот втор натпревар на меѓународниот ракометен турнир во Добој во Босна и Херцеговина составот на Еурофарм Пелистер ја надигра екипата на Слога Добој со 39:24.

Новиот меч на овој турнир актуелниот македонски шампион ќе го има в четврток од 19.10 часот против францускиот Монпеље.

Потсетување дека на првиот меч од турнирот играчите на тренерот Александар Јовиќ загубија од Ал Ахли од Египет со 23:34.