👁️  12

Едно лице загина, а две се повредени во експлозија во зграда што синоќа се случила во Смедерево.

Како што јави РТС, експлозијата се случила на последниот, четврти кат од зградата околу 20 часот и 30 минути.

Четвртиот кат и двата ката подолу се разнесени.

Причината за експлозијата сè уште се утврдува.