👁️  5

Црвена Ѕвезда гостуваше кај актуелниот победник на натпреварувањето во првото коло од групата на Лигата на шампионите.

Околу три илјади нејзини фанови го искористија тоа за да се појават на стадионот на Манчестер Сити.

Шампионите на Србија загубија со 3:1 од шампионите на Англија и Европа, а Англичаните по мечот пишуваат и зборуваат за примитивизмот на српските навивачи.

Сите натпревари во Лигата на шампионите започнаа со едноминутно молчење за десетици илјади загинати во неодамнешните катастрофи, поплавите во Либија и земјотресот во Мароко.

Тоа го почитуваа 50.000 навивачи на Сити на „Етихад“, но не и навивачите на Ѕвезда. Поради ова, судијата Жоао Пинеиро го прекина минутен молк многу пред неговото истекување.