👁️  19

Натпреварот меѓу Манчестер Сити и Црвена Звезда во Лигата на шампионите донесе и интересни моменти на трибините меѓу двете навивачки групи.

„Делиите“ за време на синоќешниот дуел се одлучија и на провокации кон домашните навивачи…

„Лажен Манчестер“ – пееја гостинските фанови, притоа покажувајќи и банкноти алудирајќи на парите кои се вложени во клубот за да „на вештачки начин“ се дојде до успесите, наспроти градскиот ривал на Сити кој е клуб со далеку поголема традиција.

We will print more money for you Man City ££££££ #ManCity #redstar #Crvenazvezda #ManchesterCity #mancityfans #delije pic.twitter.com/YOVmsibAws

— Knindza Zoki (@ZokyUK) September 19, 2023

Но, на сето тоа должни не останаа и навивачите на Сити кои вратија со скандирање „Ќе го купиме вашиот клуб и ќе го запалиме“…

Red Star fans wave money at City fans:

The City fans responded with “we’ll buy your club, we’ll burn it down” 😂 pic.twitter.com/BTrX0OVWjB

— mcfc lads (@mcfc_lads) September 19, 2023