Вести

Српски министер тргнал на свадба кај Бочварски, ама се разочарал на граница (ФОТО)

Српски министер тргнал на свадба кај Бочварски, ама се разочарал на граница (ФОТО)

Српскиот министер за градежништво Томислав Момировиќ синоќа сакал да дојде на венчавка кај колегата Бочварски, но на граница чекал повеќе од еден час. За него тоа е неприфатливо и вели дека затоа ни е потребен Отворен Балкан. Тоа тој го објави на својот твитер профил. „Тргнав во Скопје, на венчавката кај мојот пријател и колега…

(Фото) Вереникот ја оставил пред олтарот, таа продолжила да слави

(Фото) Вереникот ја оставил пред олтарот, таа продолжила да слави

Една невеста од Велс била подготвена да му каже „да“ на својот вереник пред олтарот, но се случило нешто неочекувано. 27-годишната Кејли Стед била 4 години во врска пред таа и вереникот Калум (24) да одлучат да се венчаат. Тие се договориле ноќта пред венчавката да се разделат и да не се слушаат, па таа…

ДЕТАЛИ ЗА ХОРОРОТ: Како неисправен агрегат однесе во смрт 9 годишно дете додека спиеше?

ДЕТАЛИ ЗА ХОРОРОТ: Како неисправен агрегат однесе во смрт 9 годишно дете додека спиеше?

Во семејството Аметовиќ утрово се случи голема трагедија кога 9-годишно момче се задуши од агрегат, додека татко му и сестра му се во тешка состојба. Момче (9) во саботата наутро починало во селото Радаљ кај Мали Зворник, додека неговата сестра (11) и таткото (39) во тешка состојба се пренесени во болницата во Лозница и задржани…

Истражувањата потврдија – Стариот дел на Охрид бил остров, Охридското Езеро пошироко (Фото)

Истражувањата потврдија – Стариот дел на Охрид бил остров, Охридското Езеро пошироко (Фото)

Стариот дел на Охрид или антички Линхидос бил остров во периодот од доцното бронзено време до доаѓањето на Римјаните. Тоа го покажуваат геолошките и археолошките истражувања направени во рамки на петгодишниот проект „Погранични студии, истражувања на идентитетите и културните контакти во пограничниот регион на Античка Македонија“. Проектот го реализираа Археолошкиот музеј на Македонија и Институтот…

Руските репрезентативци запрени на граница? Фудбалерите добиле повик за во војска?
|

Руските репрезентативци запрени на граница? Фудбалерите добиле повик за во војска?

Руската фудбалска репрезентација одигра пријателски натпревар против Киргистан, кој не го признава ФИФА, а при преминувањето на границата дел од играчи беа прашани за служење на воениот рок. Одлуката на Владимир Путин да прогласи делумна мобилизација на населението за војната во Украина беше загрижувачка, па се почесто во тамошната јавност се поставува прашањето дали може…

ШОКАНТНО ВИДЕО: Воз разнесе полициски автомобил во кој имаше 20 годишна жена (ВИДЕО)

ШОКАНТНО ВИДЕО: Воз разнесе полициски автомобил во кој имаше 20 годишна жена (ВИДЕО)

20-годишна жена од Колорадо, САД, доживеала тешка несреќа кога полицискиот автомобил во кој била ставена од полицијата, која претходно и ставила лисици, бил разнесен од воз додека бил застанат на пругата. Видео од безбедносните камери на полициските униформи како и на други патролни возила го снимија моментот кога патролното возило беше разнесено од возот. На…

ВО КОСОВО: Се запалил автомобилот во кој се превезувал началникот на ГШ на АРМ, Ѓурчиновски

ВО КОСОВО: Се запалил автомобилот во кој се превезувал началникот на ГШ на АРМ, Ѓурчиновски

Началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, кој учествуваше на 25-тата конференција на началници на Генералштабови на армиите од земјите членки на САД-Јадранската повелба, при враќањето во текот на вчерашниот ден низ Косово имаше помала сообраќајна незгода со појава на оган на автомобилот со кој се превезувал, информираат од ГШ на АРМ. Како што…

Кире Лазаров каков што го немаме видено: Легендата збесна и не бираше зборови на ТАЈМ АУТ (ВИДЕО)
|

Кире Лазаров каков што го немаме видено: Легендата збесна и не бираше зборови на ТАЈМ АУТ (ВИДЕО)

Вардар го совлада Алкалоид со 28:25 во градската пресметка. Сега, со максимална серија од пет победи од исто толку мечеви, црвено-црните се лидери на табелата. Алкалоид добро се држеше, нивниот тренер Кире Лазаров во моменти на пад на концентрација и неколку грешки успеа со тајм аут да ги врати играчите во мечот и играта, но…

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Вчера им ја исклучиле струјата, таткото вклучил генератор- 9 годишно момче почина, таткото и сестрата се борат за живот!

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Вчера им ја исклучиле струјата, таткото вклучил генератор- 9 годишно момче почина, таткото и сестрата се борат за живот!

Според неофицијални информации на РТС, деветгодишно момче од петчленото семејство Аметовиќ, кое живее во селото Радаљ кај Мали Зворник, се задушило поради дефект на генераторот. Во селото Радаљ кај Мали Зворник, според неофицијални информации, утрово од дефект на генератор се задушило деветгодишно момче Н.А. Таткото (39) на момчето е на одделението за интензивна нега во…