👁️  61

Ќофтињата се подготвуваат брзо, така што за кратко време ќе имате готов ручек

Потребно за ќофтиња:

300 гр мелено месо
парче леб натопен во млеко
4 чешниња лук
1 лажичка сув зачин
1 лажичка мелена пиперка
малку мелен бибер
1 јајце
мала главица кромид, по желба
сол

Уште:

3 големи компири
100 мл варени домати
100 мл вода
1 лажичка густин

Подготовка: