👁️  4107

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“ и „загрозување на сигурноста по пат на информатички систем“.

На 12.04.2022, пријавениот, во објава на својот кориснички профил на социјалната мрежа Фејсбук објавил содржини со заканувачка содржина кон жител од тетовско.