👁️  1629

Почина британската кралица Елизабета втора, објави Би-Би-Си.

Веста прв ја пренесе британскиот јавен сервис, пренесувајќи изјава на Бакингемската палата.Како што беше објавено, британските власти имаа план „Операција Лондон бриџ“, во случај на смрт на кралицата.