👁️  12

Тренерот Чави Ернандез и неговиот стручен штаб добија сериозен удар пред следниот меч против Реал Мадрид кој ќе се игра в сабота (28 октомври) од 16.15 часот.

Жоао Феликс поради повреда мораше порано да го заврши натпреварот против Шахтјор.

Португалецот е играчот кој ова лето пристигна на позајмица од Атлетико Мадрид, а конечно во Барса ја најде старата добра форма, станувајќи еден од најважните играчи во каталонската екипа.